EST

CARITA AJALUGU

 

"There is a face under your hair,  you must look in the mirror." - Rosy and Maria Carita, 

Üle 70 aasta tagasi, Maria ja Rosy Carita, kaks unistavat, tahtejõulist ja andekat õde suunasid oma talendi naiste ilu teenistusse. Carita õdedel oli kindel soov leida ilu tähendus elus. 
Maria oli heledapäine kunstnikuhingega, Rosy aga tumedapäine ärinaine. Mõlemad kirglikud, sihikindlad naised. Kaks naisjuuksestilisti, kes mõistsid, et ilu ei tähenda kõigest soengut. Mõlemal naisel oli soov ja tahe muuta nii mehed kui naised atraktiivsemaks. Nad lõid uut tüüpi kosmeetika, mis oli kergem ja moodsam. Carita õed nõudsid oma töötajatelt palju, olid karmikäelised, jättes nad ilma igapäevastest komplimentidest, kuid ometi usaldasid nad oma töötajatele tähtsad otsused, omandades sellega sügava, ent kartliku austuse. Õed lõid oma iluimpeeriumi läbi raske töö, kasutades ära oma talendi ning julge ja terava mõtlemise.
 
Touluse’ist pärit õed ei lasknud end häirida traditsioonilistest arusaamadest, mis takistasid neid saamaks juhtivateks naisjuuksuriteks Pariisis.

1945. aastal avasid nad algselt juuksurisalongi aadressil 5 rue du Fauborg St Honoré, enne kui lõid legendaarse The House of Beauty aadressil 11 rue du Faubourg St Honoré. Paljud kuulsused, sealhulgas Catherine Deneuve, Mireille Darc, Sylvie Vartan, Mireille Mathieu ja Claude François on külastanud seda ilumaja. Lisaks avasid õed ilukooli aadressil 14 Faubourg St Honoré, et õpetada ilu kunsti ja juuste seadmist.

Maria ja Rosy loomingulisus ja pühendumus viisid peagi õed kokku selle aja noorte avangardistlike moedisaineritega, kellest praeguseks on saanud prantsuse kõrgmoe tippnimed.

Carita õed on pärandanud unikaalse, tervikliku pärandi: rahvusvahelise mainega ilu brändi, mille kontseptuaalne originaalsus peitub täiuslikus kombinatsioonis luksusest, naiselikkusest ja iluspetsialistide oskustest.